„GEM&S” – rozwiązania dla zrównoważonego energetycznie świata


W ENGIE, nasza Jednostka Biznesowa ” Global Energy Management & Sales” ( Globalne Zarządzanie Energią i Sprzedaż, „GEM&S”) jest globalnym pośrednikiem w handlu energią elektryczną, gazem ziemnym i usługami energetycznymi. Działający w samym sercu ENGIE eksperci GEM&S specjalizują się w dostawach energii, dostępie do rynku i zarządzaniu ryzykiem, usługach związanych z energią odnawialną oraz zarządzaniu aktywami energetycznymi. Kierując się ambicją jak najszybszego osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla, oferujemy naszym klientom rozwiązania przyjazne dla środowiska, godząc wyniki ekonomiczne z pozytywnym wpływem na ludzi i na planetę.

 

„GEM&S” rozwiązania dla zrównoważonego energetycznie świata

Kreowanie wartości poprzez zarządzanie energią:

  • Jako lider w dążeniu do świata neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla, ENGIE oferuje szeroki wachlarz rozwiązań w zakresie transformacji energetycznej, wspierając naszych klientów w dekarbonizacji ich przedsiębiorstw na rzecz zrównoważonego rozwoju. Z przeprowadzonego w 2020 badania wynika, że 92% naszych klientów jest zadowolonych z naszych usług.
  • Zatrudniając ponad 3300 pracowników, działamy na całym świecie, aby dostarczać naszym klientom optymalne rozwiązania, dostosowane do ich indywidualnych potrzeb na każdym etapie energetycznego łańcucha wartości dodanej. Jako platforma energetyczna w ramach ENGIE, umożliwiamy naszym klientom korzystanie z doświadczenia zdobytego w ciągu ponad 20 lat zarządzania jednym z największych i najbardziej zróżnicowanych portfeli energetycznych na świecie, obejmujących produkty energetyczne, gazowe, środowiskowe i certyfikaty.

 

Odkryj wszystkie nasze rozwiązania

 

Działając globalnie, dostosowujemy się do lokalnych potrzeb naszych Klientów.

Połączenie globalnego zasięgu z silną obecnością na rynkach lokalnych umożliwia nam oferowanie usług dostosowanych do specyficznych potrzeb Klientów oraz reagowanie na szybkie zmiany w świecie energii, zarówno na rynkach dojrzałych, jak i rozwijających się.

Działamy głównie w Europie i Stanach Zjednoczonych, posiadając ponad 20 placówek (m.in. w Paryżu, Brukseli, Londynie, Houston, Singapurze, Meksyku, Melbourne, Moskwie, Katowicach, Bukareszcie, Rzymie, Madrycie, Kolonii, Berlinie, Pradze, Kijowie).

 

Dowiedz się więcej o naszej globalnej obecności

 

4 obszary kompetencyjne, aby zapewnić Klientom innowacyjne i dostosowane do ich potrzeb rozwiązania:

  • Zarządzanie aktywami: Możemy zarządzać fizycznymi aktywami klienta, zapewniając codzienne operacje, odbiór i sprzedaż produkcji. Pomagamy również w opracowywaniu strategii handlowych w celu optymalizacji elastyczności i wartości finansowej aktywów.
  • Usługi w zakresie transformacji energetycznej: Towarzyszymy naszym klientom w osiąganiu ich celów środowiskowych, dostarczając rozwiązania dostosowane do ich potrzeb i ułatwiając im korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Pomagamy w sprzedaży fizycznej produkcji aktywów odnawialnych i zapewniamy krótko- lub długoterminowe zabezpieczenie przychodów.
  • Dostawy energii i produktów energetycznych na całym świecie: Dostarczamy gaz, energię elektryczną, w tym energię odnawialną do zakładów przemysłowych w skali globalnej, a także organizujemy dostawy LNG i biomasy na całym świecie.
  • Zarządzanie ryzykiem i dostęp do rynku: Oferujemy dostosowane do potrzeb klienta produkty i rozwiązania strukturyzowane oraz strategie zabezpieczania przed ryzykiem. Dzięki naszym usługom dostępu do rynku można zarządzać ryzykiem cenowym i potrzebami w zakresie dostaw, oferując produkty tzw. cross-commodity, zarówno fizyczne, jak i finansowe, od prostych kontraktów po złożone i strukturyzowane produkty rynkowe.

  

Aby dowiedzieć się więcej o Global Energy Management & Sales, odwiedź naszą stronę internetową