ENGIE Technika Instalacyjna wspólnie z Volkswagen Group Polska rozwijają elektromobilność w Polsce


ENGIE Technika Instalacyjna wspólnie z Volkswagen Group Polska rozwijają elektromobilność w Polsce

Poznań, 11 stycznia 2019r. – ENGIE Technika Instalacyjna podpisała umowę z Volkswagen Group Polska. Obie spółki są żywo zainteresowane rozwojem elektromobilności w Polsce. Umowa jest kolejnym krokiem w przygotowaniu sieci dealerskiej do sprzedaży oraz obsługi samochodów elektrycznych przyszłości. Pierwszy etap współpracy obejmuje audyt energetyczny uwzględniający m.in. możliwość wykorzystania zielonej energii.

Volkswagen Group Polska podjęła decyzję o rozpoczęciu współpracy z ENGIE Technika Instalacyjna w celu zapewnienia dealerom odpowiedniej infrastruktury do rozwiązań elektromobilnych. Volkswagen Group Polska podpisała ostatnio nowe kontrakty z polskimi dealerami, wprowadzając rozwiązania wspierające sprzedaż i serwis samochodów elektrycznych.

„Grupa Volkswagen z pełnym przekonaniem podejmuje kolejne kroki w kierunku przejścia na pełną zeroemisyjność. Dotyczy to zarówno produkowany przez nas samochodów, jak i samych procesów produkcyjnych – tłumaczy Dr Wolf-Stefan Specht, Prezes Zarządu Volkswagen Group Polska. – Mamy pełną świadomość, iż każdy z nas realnie wpływa na otaczający nas świat. Roadmap E przyjęta przez Grupę Volkswagen w pełni określa naszą determinację w zakresie elektromobilności.

„Zarówno ENGIE jak i Grupa Volkswagen to światowe, wiodące w swoich branżach firmy, które oferują rozwiązania na rynku eMobility. Spółka ENGIE Technika Instalacyjna odpowiedzialna będzie za audyt możliwości podłączenia stacji ładowania dla aut elektrycznych w sieci dealerskiej Volkswagen Group Polska” – informuje Maciej Kopański, Prezes Zarządu, ENGIE Technika Instalacyjna.

Po przeprowadzeniu audytu, współpraca między Volkswagen Group Polska a ENGIE Polska podzielona zostanie na 4 etapy. ENGIE wraz z VGP określi standardy instalacji ładowarek dla aut elektrycznych oraz wskaże, w jaki sposób je zrealizować. Następnie zaproponowane zostaną rozwiązania prawne (m.in. zawarcie stosownych umów z dostawcą energii). Jako że obie firmy przykładają wielką wagę do wprowadzania na rynek innowacji w swoich rozwiązaniach, planowane jest sprawdzenie, czy możliwe jest wdrożenie instalacji fotowoltaicznych w punktach Volkswagen Group Polska. Ostatnim etapem będzie zaplanowanie przez ENGIE lokalizacji dla opisywanej infrastruktury.

„Cieszy nas, że Volkswagen Group Polska dołącza do grona naszych Partnerów. Instalacje fotowoltaiczne montowane w punktach dealerskich i serwisowych VGP to nie tylko przejaw innowacyjnego podejścia do rozbudowy infrastruktury, ale ważny krok w stronę ekologicznego transportu” – Janusz Grądzki, Dyrektor Departamentu Nowych Technologii ENGIE.

„Mając ponad 300 punktów dealerskich i serwisowych wyposażonych w stacje ładowania staniemy się istotnym elementem krajowej infrastruktury ładowania samochodów elektrycznym w Polsce – zaznacza Dr Specht. – Takie holistyczne podejście do elektromobilności pozwoli nam zaoferować polskim konsumentom najlepsze produkty i rozwiązania odpowiadające ich potrzebom.