ENGIE Services z certyfikatem EMAS


 

ENGIE Services Sp. z o.o jest kolejną organizacją, która uzyskała w 2016 r. wpis do rejestru systemu ekozarządzania i audytu (EMAS). Dla firmy to potwierdzenie spełnienia najbardziej wyśrubowanych wymagań ochrony środowiska.

EMAS (ang. Eco Management and Audit Scheme) to promowany przez Komisję Europejską system certyfikacji środowiskowej, który od 20 lat udowadnia swoją przydatność jako najefektywniejszy standard zarządzania ochroną środowiska. Przynależność do systemu jest najwyższym ekologicznym wyróżnieniem dla przedsiębiorstw oraz instytucji niekomercyjnych. Wśród organizacji zarejestrowanych w systemie EMAS znajdują się liderzy przemian prośrodowiskowych w swoich sektorach w skali regionu, kraju, a nawet świata.

“Wpis do rejestru EMAS jest potwierdzeniem prowadzonej przez nas polityki, w której najważniejszym punktem jest transformacja energetyczna. W naszej codziennej pracy stawiamy na rozwiązania przyjazne dla środowiska, promujemy efektywność energetyczną i odnawialne źródła energii. Dlatego cieszę się, że przyjęta przez nas strategia zarządzania oparta na funkcjonowaniu przyjaznym środowisku znalazła potwierdzenie w postaci rejestracji w systemie EMAS” – mówi Jan Woźniak, Dyrektor Generalny ENGIE Polska.